Boîte à sucre en argent. Pologne, première... - Lot 170 - Ader

Lot 170
Estimation :
400 - 500 EUR
Result : 1 664EUR
Boîte à sucre en argent. Pologne, première moitié du XIXe siècle. Repose sur quatre pieds griffe, le couvercle à doucine repoussé d’une renommée conduisant son char. Poinçons : « Holke » (Jan Jerzy Holke, c. 1783 - 1844), « 12 » (12 lot soit 750 millièmes) et « w [Warszawie] » (?) (à Varsovie ; poinçon très endommagé). 10,5 x15,2 x 10,8 cm ; Poids : 593 g ?????????? ???????? ?????????. ??????, ?????? ???????? XIX ?. ????????????? ???????? ?? ??????? ??????? ?????. ?? ?????? ???????? ????????? ?????? ????? ??? ??????. ?????? : « Holke » (Jan Jerzy Holke - ?? ??? ??????, ????? 1783 - 1844), « 12 » (12 ??? ?. ?. 72 ?????) ? « w [Warszawie] » (?) (? ??????? ; ?????? ????? ?????????). 10,5 ? 15,2 ? 10,8 ?? ; ??? : 593 ? A silver sugar box, Poland, 1st half of the 19th century Srebrna cukiernica skrzynkowa, Warszawa. I po?owa XIX w. Empirowa cukiernica typu skrzynkowego wsparta na czterech nó?kach w kszta?cie lwich ?ap, z profilowan? pokrywk? umocowan? na zawiasie, ozdobion? plakiet? przedstawiaj?c? bogini? Nike w rydwanie. Wzd?u? górnej kraw?dzi fryz ornamentalny. Szyld zamka zdobiony dwoma rogami obfito?ci. Puncowana na spodzie: « Holke » (Jan Jerzy Holke), « w [Warszawie] » (?) (s?abo czytelne) i próba «12» Wym. 10,5 cm x 10,8 cm x 15,2 cm, waga: 593 g