Henri BERLEWI (1894-1967) Portrait d'Eva... - Lot 24 - Ader

Lot 24
Estimation :
120 - 150 EUR
Result : 108EUR
Henri BERLEWI (1894-1967)
Portrait d'Eva Schwarz, 1916
Crayon noir.
Non signé.
(Rousseurs).
40.5 x 26.5 cm
- Provenance :
Collection Mandelman, Paris.